مطالب و مقالات آموزشی و اخلاقی
.:[ تبلیغات ]:.
.:[ آخرین ارسال های تالار گفتمان ]:.


سلام

بدون موضوع / بدون موضوع تاریخ : <--> بازدید : 0


سلام

خوبید؟روزهای پر سرعت زندگی برای شما چطور میگذره؟پاییز رو به اتمام و تمامیست.چقدر روزها داره سریع و البته بی رحم میگذره!!!!!!!!!!!راستش وقتی به گذران عمر و روزهای سال دقیق میشم کلی کلافه و بهم ریخته تر میشم.نه اینکه فکر کنید از بیشتر شدن روزهای عمرم و بالا رفتن سن و سالم واهمه دارم ها؟نه تنها چیزی که نگرانم نمی کنه اتفاقا همین موضوعه.اماعجیب روزها پشت هم میاد و عجیب تر بی اینکه لختی کنارمون توقف کنه فقط بی تابمون میکنه و میره!!!!!!!!!!!!نمیدونم دلیلش چیه و قراره آخرش به کجا برسه؟!

خودم رو می سپارم به دست پرتوان خدا و شک ندارم هیچ کاری بی حکمت نیست و حکمت خدا همیشه در جهت خیر و مصلحت انسان ها بوده و هست.

خدای مهربونم مثل همیشه و محتاج تر از همیشه میخوام با تو مهربانم صحبت کنم.

خدایا این بنده مضطر و نگرانت فقط از تو یک چیز میخواد که بیشتر خیلی بیشتر از همیشه مراقبم باش که سخت به مراقبت تو محتاج محتاجم

به زودی نمونه چک لیست ها و نمونه سوالات و راهنمای تدریس و روش تدریس  مقطع ابتدائی ارائه خواهیم داد با تشکر


نویسنده : shahidnobakht نظرات ( 10 ) | لینک ثابت


تا زدستت می رسد کاری بکن

بدون موضوع / بدون موضوع تاریخ : <--> بازدید : 0


راست گفته اند که هیچ وقت برای اصلاح خویش و بازگشت به دامان خوبی و خالق خوبی ها دیر نیست ، اما این به معنای جواز تأخیر نیست. کسی که اعتمادی به آینده ندارد و احتمال می دهد هر لحظه اش ، پایانی ابدی برای فرصت ها باشد ، چگونه می تواند کار امروز را به فردا افکند؟

وانگهی ، حتی اگر به یقین هم بدانی که تا ابد می مانی ، باز هم امروز بهتر از فرداست ؛ چون «حالت»های زشت تا به «خصلت»های بد تبدیل نشده اند ، سریع تر و راحت تر درمان می پذیرند. این توصیۀ مکرر پیران فرزانه شنیدنی است که «تا جوانی در دست توست کوشش کن در عمل و در تهذیب قلب و در شکستن اقفال و رفع حجب که هزاران جوان که به افق ملکوت نزدیک ترند ، موفق می شوند و یک پیر موفق نمی شود. قید و بندها و اقفال شیطانی ، اگر در جوانی غفلت از آنها شود ، هر روز که از عمر بگذرد ریشه دارتر و قوی تر شوند.

درختی که اکنون گرفتست پای               به نیروی شخصی برآید زجای

گرش همچنان روزگاری هلی          به گردونش ازبیخ برنگسلی»  

 آموزش و پرورش دیگران ، و از جمله فرزندان ، نیز درسی گران بهاست. امیرمؤمنان ، که پدر دانا و مهربان همه امت است ، در پند نامه ای بس خواندنی به فرزندش نوشت : «پسرکم! چون دیدم سالیانی را پشت سر نهاده ام و به سستی در افتاده ، بدین وصیت برای تو پیش دستی کردم و خصلت هایی را در آن برشمردم ، از آن پیش که مرگ بشتابد و مرا دریابد و آنچه در اندیشه دارم به تو ناگفته ماند ، یا اندیشه ام نیز همچون تنم نقصانی به هم رساند ، یا پیش از – نصیحت – من پاره ای خواهش های نفسانی بر تو غالب گردد ، یا فریبندگی های دنیا تو را بفریبد. پس همچون شتری باشی گریزان – و سرسخت و نابه فرمان. – و دل جوان همچون زمین ناکِشته است ؛ هر چه در آن افکنند بپذیرد. پس به ادب آموختنت پرداختم ، پیش از آنکه دلت سخت شود و خِرَدت هوایی دیگر گیرد.


نویسنده : shahidnobakht نظرات ( 10 ) | لینک ثابت


کمی خدا کم داریم ؛ همین

بدون موضوع / بدون موضوع تاریخ : <--> بازدید : 0


امام سجاد(ع) می فرمایند :

پر خوری و سستی اراده و مستی سیری و غفلت حاصل از قدرت،از عوامل باز دارنده و کند کننده در عمل است و ذکر(خدا)را از یاد میبرد.

منبع : (تحف العقول،ص273)

 


 

گاهی وقت ها دلمان می گیرد. بی هیچ دلیلی کلافه ایم.نمی دانیم این گره ای که به کار دلمان افتاده از کجاست.حال و حوصله نداریم. شوقی به زندگی و کار نیست. قلبمان شاد نمی تپد. نفسمان سنگین است. انگار یک چیزی بیخ گلویمان نشسته و نه بغض می شود که بشکند و اشکی بریزیم و سبک شویم؛ نه از گلویمان پایین می رود که پنهانش کنیم. ایستاده سر راه نفس هایمان و جٌم هم نمی خورد.

دلمان می خواهد قلبمان صاف می شد و نفس راحتی می کشیدیم. کاش راهی برای سبک کردن دل هایمان بود؛ نوری برای دور انداختن سایه ای که روی قلبمان افتاده. هیچ کس هم اگر نداند، خودمان خوب خبر داریم قلبمان چرا این همه سخت و سفت شده.

کمی خدا را توی زندگیمان کم داریم.همین


نویسنده : shahidnobakht نظرات ( 10 ) | لینک ثابت


کی میتونه درک کنه؟ من که نمی تونم

بدون موضوع / بدون موضوع تاریخ : <--> بازدید : 0


مامور آمار: سلام مادر، از سازمان آمار مزاحم میشم، شما چند نفرید؟
مادر سرشو پایین میندازه وسکوت میکنه بعد میگه: میشه خونه ما بمونه برای فردا؟ مامور: چرامادر؟
مادر: آخه شاید فردا ازپسرم خبری برسه...

شادی روح شهدای گمنام صلوات

نویسنده : shahidnobakht نظرات ( 225 ) | لینک ثابت

نمایش صفحه ی 1 از 0 ( 40 نمایش در هر صفحه )